FENER OL KAMPANYASI HAKKINDA DETAYLAR

Fenerbahçe kulübü tarafından 4 Nisan tarihinde başlatılan Fener ol kampanyası beklenenden büyük ilgi gördü ve bu süre içinde takım için 34,5 milyon Euro bağış toplandı. Yapılan açıklamaya göre bu ay içinde bir gece daha kampanya kapsamında düzenlenecek. Mali sıkıntılar yaşayan Fenerbahçe kulübünün bu sıkıntılardan kurtulması için düzenlenen Fener Ol kampanyası çerçevesinde ne kadar bir miktarın toplandığı taraftarlar için de merak konusu oldu.

Alınan bilgilere göre 47 gündür devam eden kampanya içinde 34,5 milyon Euro toplandı ve bu miktar takımın 31 Mayısta düzenlenecek olan mali kurulunda resmen açıklanacak. Bu miktar yüksek gibi görünüyor olsa da UEFA ile yapılan Fair Play anlaşması gereği Mayıs ayı bitmeden 65 milyon Euro toplanması gerektiği de biliniyor. Takımın düzenlediği bu kampanyaya Acun Ilıcalı da büyük destek vermişti ve TV8 ile ortak yapılan yayınlar ile 123 bin forma satıldı. 950 bin SMS gönderildi. Forma satışı ve SMS’ler ile de iki gece de toplanan para 57 milyon lira oldu.

Düzenlenecek gece ile de takımın hedeflenen miktara ulaşması için bağışların yapılması sağlanacak. Fenerbahçe taraftarının bu kampanyaya gösterdiği ilgi de UEFA tarafından dikkatle izlenmekte. Fenerbahçe kampanya ile ilgili tüm verileri de UEFA ile paylaşıyor. Ali Koç toplanan bu miktar ile takımın önemli d sıkıntılarından kurtulacağını ve yeni sezonda Avrupa kupalarına katılma hakkını kaybetmeyeceğini belirtiyor.

Bir önceki yazımız olan GALATASARAY'DA SON DAKİKA TRANSFER HABERLERİ!! başlıklı makalemizde galatasaray transfer, Galatasaray transfer haberleri ve son dakika haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.