GALATASARAY’A YENİ PENALTICI

Yeni sezon transfer hazırlıklarına başlayan Galatasaray’ın sürpriz bir şekilde takımına Portekiz ekibi Chaves’ten kattığı Marcao transferine dair birtakım açıklamalarda Geçtiğimiz sezon ve Galatasaray’a adaptasyonu hakkında bilgi verdi. Portekiz basınına vermiş olduğu röportajda tecrübeli defans oyuncusu Marcao hem kendisinin hem de Galatasaray’ın gelişme halinde olduğuna vurguladı.

Galatasaray’da sezon başında Diagne’nin maçlarda kaçırdığı penaltılar, 5 sezondur takımda forma giyen savunma oyuncusu Sinan Gümüş’ün de takımdan ayrılması sebebi ile Brezilyalı savunma oyuncusunu takıma katma ve penaltı performansını arttırmak isteniyor. Portekiz Chaves takımında penaltılarda topun başına geçen ve Portekiz’de beyaz noktadan yaptığı düzgün vuruşlarla dikkat çeken ancak Galatasaray’da henüz penaltı vuruşlarına şans bulamamış olan Marcao şu açıklamalarda bulundu:

“Bir dönem tatil zamanlarımda sürekli penaltı atışı çalıştım. Videolar izleyerek kalecilerin hareketlerini inceledim. Topa vurmaya giderken bir yandan da kaleciye bakarsanız, hangi köşeye meylettiğini anladığınızı fark ettim. İşin sırrı burada yatıyor. Şimdilerde kendime yeni vuruş teknikleri de geliştiriyorum”. şeklinde ifadelerde bulundu.

Galatasaray’daki ilk dönemini değerlendiren oyuncu “Galatasaray’da oldukça iyi bir ilk sezon geçirdim. Nereden baksanız çok iyiydi diyebilirim. Bu süre içesinde de takım olarak ilerleme kaydettiğimizi ve daha iyi bir takım haline geldiğimizi düşünüyorum. Şimdi ben de Şampiyonlar Ligi gibi yeni meydan okumalara hazırlanıyorum” şeklinde ifade etti.

Marcao şimdi Galatasaray’ın yeni penaltı atıcısı konumunda yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan FENERBAHÇE YACİNE BRAHIMI’YI TAKIMDA İSTİYOR başlıklı makalemizde Fenerbahçe haberleri, fenerbahçe transferleri ve son dakika hakkında bilgiler verilmektedir.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.